تبلیغات
رمضانیه - مطالب تیر 1392
 
رمضانیه
یکشنبه 30 تیر 1392 :: رمضانیه
نسخه چاپیارسال به دوستان
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی گلستان:
ماه رمضان فرصتی برای ترویج سیره فرهنگ علوی است

خبرگزاری فارس:‌ مدیرکل کمیته امداد امام خمینی گلستان گفت:‌ ماه مبارک رمضان فرصت مناسبی برای کمک به نیازمندان و ترویج سیره فرهنگ علوی است.

خبرگزاری فارس: ماه رمضان فرصتی برای ترویج سیره فرهنگ علوی است

به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان عباس حاجی‎اکبری بعد از ظهر امروز در جمع مدیران کمیته امداد امام خمینی استان اظهار داشت: با توجه به اینکه در آستانه ماه مبارک رمضان قرار گرفته‎ایم برای اینکه بتوانیم از این فرصت برای کمک به محرومان و نیازمندان استفاده مطلوب را ببریم نشست‎های مختلف کارشناسی را با حضور مسئولان ستادی و شهرستانی کمیته امداد گلستان برگزار کرده‎ایم.

وی با اشاره به اینکه در ماه مبارک رمضان ایامی چون شب ولادت امام حسن (ع) و لیالی قدر وجود دارد ابراز داشت: ائمه ما نسبت به محرومان و ایتام توجه خاصی داشتند لذا شایسته است که برای ترویج این فرهنگ حسنه که از تاکیدات دینی ماست بیش از گذشته تلاش کرد.

حاجی‎اکبری با بیان اینکه به منظور استفاده مطلوب از این ماه آمادگی کامل در کمیته امداد امام خمینی (ره) گلستان وجود دارد اذعان کرد: اجرای طرح‎هایی چون حامی‌یابی در خصوص طرح اکرام، طرح شفاء بیماران نیازمند، طرح کوثر، طرح مفتاح‎الجنه، بازدید از خانواده‎های تحت پوشش و اطعام نیازمندان در ماه مبارک رمضان را برنامه‎ریزی کرده‎ایم.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) گلستان هدف از اجرای طرح اکرام ایتام را احیای ارزش‌های دینی، هم‌نشینی با فقرا، تبلیغ و ترویج سیره ائمه اطهار(ع) دانست و یادآور شد: در ماه مبارک رمضان همدلی، احسان و نیکوکاری نسبت به یکدیگر افزایش پیدا می‌کند و خیران به دنبال حمایت بیشتری از نیازمندان هستند.

وی با تاکید بر اینکه همه مسئولان استان و مردم خیر در موضوع ایتام باید وارد شوند و کمک کنند متذکر شد: در این ماه برای همراهی مسئولان در خصوص کمک به نیازمندان و برای ترویج فرهنگ احسان و نیکوکاری حضور مسئولان کمیته امداد گلستان را در دستگاه‎های اجرایی خواهیم داشت.

حاجی‎اکبری توجه به قشر محروم جامعه را از افضل برنامه‎ها دانست و گفت:‌ به اعتقاد امام خمینی (ره) خدمت به مردم به خصوص محرومان جامعه عبادتی بزرگ است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) گلستان با بیان اینکه حمایت از مستضعفان آن قدر مهم بوده که پیامبر اسلام و مسلمانان برای آن در قرآن مورد خطاب قرار گرفته‎اند افزود: در ماه مهمانی خدا تلاش ما بر این است تا با استقرار پایگاه‎های حامی‌یابی در مساجد سراسر استان توجه مردم را به این موضوع بیش از گذشته جلب کنیم.

وی با اشاره به اینکه پایگاه حامی‌یابی کمیته امداد گلستان در نقاط مختلف تهران نیز در لیالی قدر مستقر است گفت:‌ همچنین در این ایام پایگاه حامی‌یابی کمیته امداد امام خمینی (ره) گلستان در مصلی گرگان به صورت متمرکز استانی برگزار می‎شود تا بتوانیم همراهی مردم را در این خصوص داشته باشیم و رضایت خداوند شامل حال همه ما شود.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
پنجشنبه 20 تیر 1392 :: رمضانیه

با سلام و عرض ادب و احترام

 

خب امسال هم ماه رمضون اومد و الان دومین روز از این ایام مبارک را  میگذرونیم. و باز هم خبری از نوای دلنشین ربنا و مثنوی استاد شجریان در صدا و سیما نیست.هرچند که در طی این چهار سال تلاش کردن با تولید نواهایی همچون استاد شجریان جای خالی ایشان را در لحظات افطار برای مردم پر کنند. ولی همچنان مردم منتظر صدای گرم ربنای شجریان هستند.بگذریم. امسال هم چند روز مانده به فرا رسیدن ماه مبارک در خدمت شما بودیم و امید واریم از مطالب این وبلاگ بهره کافی رو برده باشید.

 

رفت تا سال بعد.... ( از 93/4/1 دوباره منتظر ما باشید )

 

تقبل الله اعمالکم

نوع مطلب :
برچسب ها : رمضان93، رمضان1392، رمضان1435،
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 19 تیر 1392 :: رمضانیه
روزه د اران باید مصرف مواد نشاسته ای و گوشت به صورت خورش، مرغ آب پز و ... و همچنین سبزی و میوه را د ر وعد ه غذایی سحر بگنجانند .
آراسـتـن سـفـره رمـضـان

روزه د اران باید مصرف مواد نشاسته ای و گوشت به صورت خورش، مرغ آب پز و ... و همچنین سبزی و میوه را د ر وعد ه غذایی سحر بگنجانند .

روزه د اران باید د ر وعد ه سحر سعی کنند غذایی مشابه ناهار را مصرف کنند و ازخورد ن غذاهای شور، غذاهایی که د ر طول روز تشنگی را افزایش می د هد (مانند قورمه سبزی، کباب، کنسرو ماهی و ...) و غذاهای سرخ و کباب شد ه پرهیز کنند .

وی با بیان اینکه غذاهای د یرهضم و نفاخ د ر سحر سبب بروز د ل د رد و ناراحتی گوارشی د ر طول روز می شوند ، عنوان می کند : غذاهای حاوی حبوبات و یا غذاهای سرخ شد ه از غذ اهای د یرهضم هستند و غذاهای پخته شد ه مانند پلو، خورش یا غذاهای آب پز، سبزیجات و سالاد د ر رد ه غذاهای زود هضم قرار د ارند که بهتر است د ر وعد ه سحر استفاد ه شوند .

روشن پور با اشاره به این که مواد بسیار شیرین مثل زولبیا و بامیه د ر وعد ه سحر باعث ایجاد تشنگی د ر طول روز می شوند ، می گوید : این مواد ممکن است مشکلاتی از قبیل بی حالی و کم حوصلگی را نیز برای فرد به د نبال د اشته باشد .

این کارشناس ارشد تغذیه اضافه می کند : صرف غذا د ر سحری و خورد ن مواد قند ی پس از آن از گرسنگی د ر طول روز پیشگیری می کند .

روشن پور با بیان این که باید د ر مصرف مواد غذایی حد اعتد ال رعایت شود ، افت فشار و قند خون، حالت تهوع، ضعف و یبوست را از علائم کم خوری یا د رست نخورد ن غذا و عد م مصرف مایعات کافی و فعالیت د ر سحر و بعد از آن می د اند .

وی تصریح می کند : افراد ی که به هر د لیلی میل به خورد ن سحری ند ارند ، افطاری و شام را با هم مصرف کنند ( یا با یک فاصله زمانی کوتاه) و سپس یک ساعت و نیم تا د و ساعت قـبل از خواب شبانه وعد ه سحر را میل کنند .

روشن پور استفاد ه از سبزی و میوه جات مثل خیار یا هند وانه را برای برطرف کرد ن تشنگی د ر طول روز توصیه می کند و می گوید د ر وعد ه افطار از نوشید ن زیاد آب بپرهیزید .

این کارشناس ارشد تغذیه و رژیم های د رمانی می گوید : بهتر است د ر ابتد ای افطار، آب ولرم و چند عد د خرما میل شود ، زیرا استفاد ه از مایعات و خورد ن خرما، آب و قند از د ست رفته بد ن را جبران می کند .

وی د ر اد امه بر پرهیز از مایعات سرد و یا بسیار گرم تاکید می کند و می افزاید : نان و پنیر و گرد و، شیر یا فرنی، حلوا و شله زرد

( کم چرب)، مواد مناسبی هستند که می توان پس از مصرف آب ولرم و خرما، از آنها برای متعاد ل کرد ن انرژی بد ن د ر وعد ه افطار استفاد ه کرد .

روشن پور، نوشید ن بیش از حد آب د ر افطار را کار د رستی نمی د اند و د ر این باره می گوید : نوشید ن بیش از حد مایعات و آب، نفخ و د ل د رد را د ر فرد ایجاد کرد ه و اشتها نسبت به غذا را کم می کند . همچنین فرد را با ضعف، سرگیجه و بی حالی مواجه خواهد کرد .

وی تاکید می کند : مصرف غذاهای سنگین و سرخ شد ه د ر افطار به سرعت معد ه را پر می کند ، باعث کاهش اشتها و جلوگیری از د ریافت مواد غذایی می شود و سوء تغذیه، نفخ، زخم معد ه و سوزش سرد ل را به همراه د ارد .

روشن پور می افزاید : روزه د اران د ر صورت تمایل د ر وعد ه افطار برای جبران کمبود قند خون بد ن می توانند از مقد ار کمی زولبیا و بامیه استفاد ه کنند ، ولی جایگزین بهتر این ماد ه غذایی، مصرف خرما، حلوا و شله زرد است.

وی با توصیه براین که د ر حد فاصل بین افطار تا سحر بهتر است مایعاتی همچون آب، چای و یا شیر با رعایت اعتد ال مصرف شود ، خاطرنشان می کند : این امر می تواند مقد ار مایعات از د ست رفته بد ن را به حد تعاد ل نزد یک کند . وی ماست، خیار، چای، میوه و مقد ار کمی سالاد را منابع مهمی برای تامین آب مورد نیاز بد ن د ر وعد ه های سحر و افطار می د اند و می افزاید : مصرف آبمیوه د ر ماه مبارک رمضان الزامی نیست و مکمل و جایگزین خوبی هم برای آب از د ست رفته بد ن محسوب نمی شود ، بهتر است به جای مصـرف آبمیوه از میـوه های آبـد ار استفاد ه کرد .

روشن پور، بهترین تنقلات را آجیل بی نمک می داند و می گوید : مصرف تنقلات د ر رمضان هر چند ضرورت ند ارد ولی با این وجود مانعی نیز برای مصرف کم آنها وجود ند ارد و می توان د ر حد بسیار کم از این مواد د ر طول افطار تا سحر استفاد ه کرد .

وی با بیان اینکه فاصله د و تا سه ساعته بین افطار تا شام باید حفظ شود ، می گوید : این فاصله زمانی باعث می شود مقد ار آب و قند بد ن طبیعی شد ه و فرد برای د ریافت زیاد غذا ولع ند اشته باشد .

روشن پور می افزاید : رعایت نکرد ن این فاصله باعث می شود فرد نتواند اشتهای خود را کنترل کند و د ر اثر پرخوری، مبتلا به سوء هاضمه، نفخ و د ل د رد شود .

این کارشناس ارشد تغذیه می گوید : د ر وعد ه شام، مصرف غذاهای سبکی مانند آنچه که د ر غیر از ماه رمضان مصرف می شود باید د ر جد ول غذایی افراد خانواد ه گنجاند ه شود .

روشن پور با اشاره به این که د ریافت انرژی و کالری د ر رمضان د ر تمام رد ه های سنی به خصوص نوجوانان و جوانان با د یگر ماه ها تفاوتی ند ارد ، خاطرنشان می کند : تنها تفاوت این است که د ر این ماه، توزیع د ریافت انرژی به سه وعد ه افطار، شام و سحر تغییر می کند .

وی با تاکید بر علاقه مند ی نوجوانان و جوانان به فست فود ها اشاره می کند و می گوید : چنانچه این افراد ، علاقه به خورد ن فست فود د ارند باید این مواد را د ر وعد ه شام استفاد ه کنند نه سحر.

روشن پور، مصرف مایعات کافی، میوه، ماست و خیار را به همراه غذا از توصیه های تغذیه ای رمضان برای سالمند ان عنوان می کند و می گوید : مصرف مایعات به مقد ار کافی، حجم لوله های د فعی را زیاد می کند و از بروز یبوست (به عنوان مشکل شایع سالمند ان) جلوگیری می کند .

وی با اشاره به وضعیت بیماران د یابتی د ر رمضان می گوید : روزه د اری برای بیماران د یابتی تیپ د و با رعایت اصول تغذیه ای و تحت نظر پزشک بلامانع است، منتهی کسانی که به د لیل روزه د اری ممکن است ضعف عمومی شان بیشتر شود ، روزه گرفتن بر آنها واجب نیست.این مطلب د ر مورد بیماران د یابتی وابسته به انسولین و د یابت د وره بارد اری که انسولین تزریق می کنند ، نیز صاد ق است

نوع مطلب :
برچسب ها : vlqhk92، ramadan2013،
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 19 تیر 1392 :: رمضانیه
در آمد بار دیگر ماه یزدان
به فرّ و شوكت و فیض فراوان

صباح مكرمت گردید طالع
منوّر شد جهان از طلعت آن

بهار توبه و آمرزش آمد
مه ایمان و عید حق پرستان

نسیم مغفرت هر سو وزان است
سحاب مرحمت باشد خروشان

مه روزه است و هنگام عبادت
خوشا حال نكوی روزه داران

در آ در مكتب «صوموا تصحوا»
كه در آن می‎شود امراض درمان

هلا بر خود بنازید و ببالید
كه ایزد را در این ماهید مهمان

الا ای معصیت كار گرفتار!
كه از كردار خود هستی پشیمان

چرا بیگانه‎ای از درگه دوست؟
چرا حال تو زار است و پریشان؟

بنه تاریكی جهل و ضلالت
بیا در پرتو انوار قرآن

مپو زین پس ره شرّ و شقاوت
بیا اندر طریق خیر و احسان

مشو نومید از عفو خداوند
و گر هستی غریق بحر عصیان

بیا در مكتب «توبوا الی الله»
ز قرآن آیه «لاتقنطوا» خوان

جهان را نور رحمت كرده روشن
منوّر شد ز اشراقش دل و جان

مبادا كفر این نعمت نمایید
كه نعمت، سلب می‎گردد ز كفران

مبارك ماه و اوقات شریفی است
به لهو و بیهده ضایع مگردان

غنیمت دان دعا و عرض حاجات
نماز و روزه و نیكی به اخوان

به خود آ ای گنه كار نگون حال!
رها كن رشته بیداد و طغیان

بیا با خالق خود آشنا شو
مرو زین بیش، اندر راه شیطان

خدایا! از كرم بر من ببخشای
به رویم باز كن ابواب عرفان

ز ما بر احمد(ص) و آلش تحیّات
فروزان تا بود مهر درخشان
نوع مطلب :
برچسب ها : رمضان، ماه رمضان،
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 19 تیر 1392 :: رمضانیه
گر تو خواهی که بیابی ز جهان راه نجات بر محمد تو بگو از دل و از جان صلوات


هر چه خواهی تو طلب کن ز شهنشاه جهان به علی حیدر صفدر شه خوبان صلوات 


با سلام و عرض ادب خدمت شما خوبان ، فرا رسیدن ماه رمضان را به شما تبریک عرض کرده و ماه بسیار پر فیضی را برای شما خوبان ارجمند آرزومندیم . وظیفه ی خودمان دانستیم که هم عرض ادب و تبریکی داشته باشیم و همچنین از شما التماس دعا داشته باشیم. در لحظات سحری و افطار ما را از یاد نبرید. التماس دعا .
نوع مطلب :
برچسب ها : رمضان، رمضان92، ماه رمضون92،
لینک های مرتبط :


( کل صفحات : 14 )    1   2   3   4   5   6   7   ...   مدیر وبلاگ : رمضانیه
نویسندگان
نظرسنجی
مطالب این وبلاگ.........آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
-----------------------------
استخاره آنلاین با قرآن کریم